S.S KÜÇÜKBOSTANCI TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ
Türkiye’de Merkez Birliğine bağlı; 21 Bölge Birliği, 28 İl Birliği, 2.700 birim kooperatif bulunmaktadır. S.S KÜÇÜKBOSTANCI TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ ortaklarının çıkarlarını Türkiye içinde ve dışındaki makamlar ve kuruluşlar karşısında korumak ve geliştirmek için uğraş vermektedir.

S.S KÜÇÜKBOSTANCI TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ BİRLİĞİNİN ÇALIŞMA KONULARI
Tarımda her türlü verimliliği artırıcı tedbirler almak, kooperatif ve birliklerin her türlü ürün ve mamullerinin kalitesini yükseltecek tedbirler almak, teknik faaliyetlerde bulunmak, bitkisel ve hayvansal mahsulleri değerlendirmek, işleme, muhafaza ve pazarlama ile ilgili her türlü fonksiyonları yerine getirmek için gerekli çalışmaları yapmak ve yaptırmak,kooperatif çalışmalarını koordine etmek, kooperatif eğitim ve öğretim faaliyetlerinde bulunmak, kooperatifçiliği geliştirmek vb. yer almaktadır.Tüm fidanlarımızın Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden kontrolleri yapılmıştır.

S.S KÜÇÜKBOSTANCI TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ faaliyetleri
Kooperatif ve birliklerin her türlü ürün ve mamullerinin kalitesini yükseltecek tedbirler almaktadır. Mevzuatlar konusunda birlikleri ve kooperatifleri bilgilendirir. Üreticilerin menfaatlerine uygun olmayan mevzuatlar karşısında gerekli çalışmaları yapar ve yaptırır. Kooperatiflerin üretmiş olduğu ürünler ile fuarlara katılmasını sağlar. Pazarlama çalışmaları yaparak kooperatif ortaklarının pazar bulmasını sağlamaktadır. Kooperatif ortaklarına eğitim faaliyetlerinde bulunmaktadır. Kooperatifçiliği geliştirme çalışmalarında bulunmaktadır. Merkez Birliğimiz, birlikler ve kooperatifler tarafından üretilen ürünlere yönelik sertifikaları almıştır. Birçok üretilen ürün S.S KÜÇÜKBOSTANCI TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ markası altında pazar bulmaktadır. Markalı ürünlerimizin daha geniş alanda pazar bulması ile ilgili çalışmalarımız devam etmektedir.
Birliklere bağlı kooperatif ortaklarının ürünlerin pazarlanmasını sağlar. Kooperatif ortaklarına ucuz girdi temin edilmesini sağlar. Birlikler bulundukları illerdeki kurum ve kuruluşlar ile işbirliği halindedir. Kamuoyu oluşturur. Veterinerlik ve danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.Örgütlenme sayesinde devletten hibe, kredi, teknik yardım sağlar. Eğitim çalışmaları yaparak il düzeyinde kooperatif ortaklarının mevzuatlara uygun olarak üretim yapmasını sağlar. Merkez Birliğinden gelen bilgi, mevzuat, görüş vb. kooperatiflere ulaşımını sağlar.

 


Bize Ulaşmak İçin Tıklayınız

İLETİŞİM